Jak joga może pomóc w uzyskaniu krągłej pupy?

Wbrew pozorom, poza przysiadami istnieje jeszcze wiele innych możliwości na ujędrnienie i podniesienie pośladków. Droga do krągłej pupy może być bardzo interesująca, a przede wszystkim – bardzo różnorodna. Jednym ze sposobów na solidne ukształtowanie mięśni pupy jest joga. Niemożliwe? A jednak!

Często decydujemy się na siłownię, fitness lub bieganie, ponieważ zajęcia takie jak joga kojarzą się nam się tylko ze statycznymi pozami, wyciszeniem i znikomą efektywnością. Nic bardziej mylnego! Wystarczy włączyć do swojego treningu te 4 ćwiczenia, aby przekonać się, że joga to idealny sposób na modelowanie pośladków:

1. Pozycja mostu

Wiele osób twierdzi, że to ćwiczenie przynosi znacznie lepsze rezultaty niż tradycyjne squaty. Aby dobrze je wykonać należy położyć się na plecach, ugiąć nogi w kolanach i rozstawić je na szerokość bioder. Plecy mają przylegać do podłoża, a ręce ,,przykleić się” do podłogi. Z pozycji wyjściowej przechodzimy płynnie do pozycji mostu, unosząc pupę i napinając pośladki. Po 5 sekundach opuszczamy pośladki w dół, nie dotykając jednak podłoża.

Trudniejsza modyfikacja tego ćwiczenia to unoszenie pośladków w podporze na rękach lub unoszenie pośladków z jedną nogą wyprostowaną w górze.

2. Pozycja Supermana

Nazwa tej pozycji nie wzięła się znikąd – kiedy ją wykonujemy wyglądamy zupełnie jak superbohater w akcji. Należy położyć się na brzuchu, a następnie równocześnie unieść ręce i nogi, spinając pośladki przez kilka sekund. W tym ćwiczeniu nie powinniśmy zadzierać głowy, warto również pamiętać o tym, by oderwać kolana od podłoża.

3. Pozycja krzesła

Aby wykonać tę pozycję należy unieść ręce w górę – złączone lub tylko zwrócone do siebie. Robiąc wydech uginamy kolana, pilnując, by ułożenie ud było możliwie równoległe w stosunku do podłoża. W przeciwieństwie do przysiadów, w tej sytuacji kolana mogą delikatnie wystawać poza linię stóp. Pochylamy tułów do przodu i opuszczając pupę w dół, jednocześnie wyciągamy klatkę piersiową do góry.

4. Bird dog

W tej pozycji pomagamy nie tylko pośladkom, ale także naszemu kręgosłupowi. Samo ćwiczenie jest bardzo proste: będąc w podporze przodem, należy unosić naprzemiennie prawą rękę i lewą nogę, a następnie lewą rękę i prawą nogę. W drugiej fazie ćwiczenia kończyny powinny być wyprostowane, a palce rąk i nóg napięte aż po same końce.

Za pomocą jogi można wyćwiczyć 3 główne mięśnie budujące nasze pośladki (maximus, medius oraz minimus) i dzięki temu poprawić ich napięcie i jędrność. Oprócz kształtnej pupy zyskujemy również większą mobilność i elastyczność oraz lepszą równowagę.

No Comments

Leave a Comment